بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آناتومی بدن و این رازهای ناگفته

آناتومی بدن و این رازهای ناگفته

چقدر در مورد بدن خود می دانید؟ ما می خواهیم اطلاعات شما را در مورد آن افزایش دهیم و رازهای جالبی در مورد آن به شما بگوییم. با ما بمان
گروهی از دانشمندان کشف کرده اند که برخی افراد می توانند قد افراد را از روی صدایشان حدس بزنند. این موضوع به رابطه قد انسان و محل تولید صدا مربوط می شود. آیا بدن رازهای دیگری برای فاش کردن دارد؟
شاید باور نکنید، اما چشم ها می توانند سلامت مغز را آشکار کنند. افرادی که مویرگ‌های آن‌ها پهن‌تر از حد طبیعی است، در تست‌های IQ امتیاز کمتری خواهند گرفت. این مویرگ ها حتی در مورد احتمال ابتلای فرد به بیماری های قلبی صحبت می کنند.
همچنین کسانی که از آپنه خواب (به معنی مکث بیش از 10 ثانیه در تنفس در هنگام خواب) رنج می برند، بیشتر در معرض آب مروارید یا گلوکوم (نوعی اختلال چشمی) هستند. در واقع احتمال ابتلا به گلوکوم در این افراد دو برابر افراد عادی است. گلوکوم می تواند منجر به نابینایی شود. آپنه خواب با قطع اکسیژن مورد نیاز و آسیب به اعصاب بینایی به بینایی فرد آسیب می رساند.
نحوه پیری پوست نیز با احتمال بیماری قلبی مرتبط است. گفته می شود که بسیاری از چین و چروک های پوستی در افراد به افزایش احتمال فشار خون و بیماری های مرتبط با آن مربوط می شود.
چندی پیش نتایج یک مطالعه نشان داد که احتمال ابتلا به سرطان پروستات در مردانی که انگشت اشاره آنها بلندتر از حد طبیعی است کمتر از سایر مردان است.
برخی نیز بوی ترس می دهند. یعنی وقتی بدن انسان می ترسد ترکیبات شیمیایی تولید می کند که با بوی طبیعی بدن متفاوت است. در واقع ترکیبات شیمیایی تولید شده توسط بدن هنگام تعریق با ترکیبات شیمیایی تولید شده در هنگام ترس متفاوت است.
مطالعه دیگری نیز نشان داد که بین سلامت قلب و گوش رابطه وجود دارد. هنگامی که یک چین مورب در لاله گوش ظاهر می شود، احتمال ابتلای فردی به بیماری عروق کرونر افزایش می یابد. البته محققان هنوز علت دقیق آن را شناسایی نکرده اند.
همچنین ارتباطی بین تبخال و زوال عقل وجود دارد، اگرچه علت آن مشخص نیست. نتایج یک مطالعه نشان داد افرادی که به طور مکرر تبخال را تجربه می کنند، در آینده بیشتر با اختلال در مهارت های شناختی دست و پنجه نرم می کنند.
به طور تجربی ثابت شده است که خمیازه کشیدن کاملا مسری است، اما جالب است که خمیازه در تابستان کمتر از زمستان اتفاق می افتد. خمیازه کشیدن از نظر فیزیکی بسیار مفید است، زیرا مغز می تواند دمای خود را از طریق آن در حین فعالیت شدید تنظیم کند.

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده