بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» همه چیز درباره زالو درمانی و کاربردهای آن

همه چیز درباره زالو درمانی و کاربردهای آن

از زمان مصر باستان، زالو به عنوان یک گزینه درمانی برای بهبود اختلالات سیستم عصبی، مشکلات دندانی، بیماری های پوستی و عفونت ها مورد استفاده قرار گرفته است. این روزها از زالو بیشتر در جراحی پلاستیک و سایر جراحی های میکرو استفاده می شود.


این به این دلیل است که زالو پپتیدها و پروتئین هایی ترشح می کند که از لخته شدن خون جلوگیری می کند. این ترشحات به عنوان ضد انعقاد نیز شناخته می شوند. این باعث می شود که خون روی زخم جاری شود و آن را التیام بخشد.


اخیراً زالو درمانی توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است زیرا این گزینه یک فرآیند درمانی ساده و ارزان است و می تواند از بسیاری از عوارض جلوگیری کند.


زالو درمانی چگونه کار می کند؟

زالوهای درمانی دارای سه فک یا ردیف دندان ریز هستند. به پوست فرد نفوذ کرده و ترشحات ضد انعقاد خود را از طریق بزاق وارد بدن می کنند. سپس به زالوها اجازه داده می شود تا خون را استخراج کنند. این مقدار خون بسیار کم است و برای هر زالو حدود 15 میلی لیتر خواهد بود.


چندین موقعیت وجود دارد که می توان از زالو به عنوان یک گزینه درمانی استفاده کرد. افرادی که ممکن است از این گزینه درمانی سود ببرند عبارتند از افرادی که در معرض خطر دیابت هستند، افرادی که بیماری قلبی دارند، افرادی که جراحی پلاستیک انجام می دهند و ممکن است برخی از بافت نرم خود را از دست داده باشند. دادن


از این نوع درمان برای درمان لخته های خون و واریس نیز استفاده می شود. افرادی که کم خون هستند، لخته های خون دارند یا در شریان های خود مشکل دارند، ممکن است کاندیدای مناسبی برای زالو درمانی نباشند. کودکان زیر 18 سال و زنان باردار نیز باید از این درمان خودداری کنند.


کاربرد زالو درمانی در پزشکی:

در طی یک جلسه درمانی، یک زالو زنده به ناحیه مورد نظر چسبانده شده و از فرد خون گرفته می شود.


همانطور که قبلا ذکر کردیم، زالو پپتیدها و پروتئین هایی آزاد می کند که می تواند خون را رقیق کرده و از لخته شدن خون جلوگیری کند. این جریان خون را بهبود می بخشد و از مرگ بافت جلوگیری می کند. زالوها زخم کوچکی به شکل Y بر جای می گذارند که معمولاً بدون ایجاد اسکار بهبود می یابد.


زالو در افزایش جریان خون و شکستن لخته ها بسیار مفید خواهد بود. از این کرم های کوچک می توان برای درمان اختلالات مربوط به جریان خون و بیماری های قلبی عروقی استفاده کرد. مواد شیمیایی به دست آمده از بزاق زالو برای تولید دارو استفاده می شود و می تواند شرایط زیر را درمان کند:


فشار خون بالا

رگهای واریسی

هموروئید

مشکلات پوستی

آرتروز

آزمایشات بالینی نشان داده است که زالو درمانی یک گزینه درمانی مناسب برای بیماری های مفصلی است. خواص ضد التهابی بزاق زالو می تواند درد و سفتی مفاصل را کاهش دهد.

بیماری قلبی:

افراد مبتلا به بیماری قلبی از زالو درمانی استفاده می کنند زیرا این گزینه می تواند التهاب و جریان خون را بهبود بخشد. در سال های اخیر، زالو درمانی به یک گزینه درمانی جایگزین برای افراد مبتلا به بیماری قلبی تبدیل شده است.


سرطان:

درمان سرطان به کمک زالو در حال مطالعه است زیرا آنزیم های خاصی در بزاق زالو یافت می شود. اگرچه افراد مبتلا به برخی سرطان های خون ممکن است نتوانند از زالو درمانی استفاده کنند، تحقیقات نشان می دهد که این گزینه می تواند اثرات سرطان ریه را کاهش دهد. آزمایشات روی حیوانات همچنین نشان می دهد که تزریق بزاق زالو به موش ها از تکثیر سلول های سرطانی جلوگیری می کند.


آیا زالو می تواند به دیابت کمک کند؟

ابتلا به دیابت می تواند مشکلات زیادی را در افراد ایجاد کند. این مشکلات ممکن است منجر به بیماری هایی شود که خون را به انگشتان پا، انگشتان دست، پاها و دست ها محدود می کند.


هنگامی که جریان خون به شدت محدود می شود، بافت آسیب دیده ممکن است بمیرد. این برای دیابتی ها بسیار مضر است. از دست دادن دست یا پا یکی از عوارض مهم دیابت است. یکی از موثرترین راه‌ها برای توقف این فرآیند، افزایش جریان خون به بافت آسیب‌دیده بدون خطر لخته شدن خون است.


تحقیقات نشان می دهد که زالو درمانی می تواند نقش مهمی در این شرایط ایفا کند. ماده هیرودین موجود در بزاق زالو می تواند خون را رقیق کرده و از لخته شدن آن جلوگیری کند.


از آنجایی که بیماران دیابتی خون غلیظ تری دارند، هیرودین می تواند به کاهش فشار بر قلب و سیستم قلبی عروقی کمک کند. مطالعه موردی اخیر نشان می دهد که زالو درمانی می تواند پاهای مردان و زنان دیابتی را نجات دهد. اکنون یک نوع مصنوعی از بزاق زالو در دسترس است.


زالو درمانی برای مصارف آرایشی:

زالو برای حفظ بافت نرم و ارتقای سلامت پس از جراحی های پوستی محبوب شده است. در مطالعات موردی جدید و قدیمی، زالوها توانسته اند در شرایط زیر شانس نتایج مثبت را افزایش دهند:


بینی

پیشانی

قفسه سینه

نوع

انگشت

تاثیر زالو درمانی بر لخته شدن خون در حین یا بعد از این جراحی ها به بهبود طبیعی بدن کمک می کند. مزایای جریان خون زالو به افراد کمک کرده است از این گزینه برای بهبود طاسی و ریزش مو استفاده کنند.


عوارض زالو درمانی

استفاده از زالو درمانی آسان است و عوارض جانبی کمی دارد. با این حال، ممکن است هنوز خطراتی در این فرآیند وجود داشته باشد.


به عنوان مثال، خطر عفونت باکتریایی مانند باکتری های مقاوم به دارو وجود دارد. به همین دلیل افرادی که سیستم ایمنی آنها به دلیل بیماری های خودایمنی یا سایر عوامل محیطی دچار مشکل شده است، نمی توانند گزینه مناسبی برای زالو درمانی باشند.


گاهی اوقات زالوها به قسمت های دیگر بدن که نیازی به درمان ندارند می روند که باعث از دست دادن خون اضافی می شود.


در برخی شرایط ممکن است فرد در حین یا بعد از زالو درمانی به بزاق زالو حساسیت داشته باشد. در صورت بروز چنین عوارضی، بلافاصله جلسات خود را متوقف کنید.


نتیجه:

بسیاری از مردم اگر بدانند که از زالو درمانی در درمان های پزشکی مدرن استفاده می شود شگفت زده می شوند. اما تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده و نشان می دهد که این گزینه می تواند درمان خوبی برای برخی افراد باشد.


با پیشرفت تحقیقات می توان به نتایج عملی تری دست یافت. البته قبل از اینکه بخواهید از زالو درمانی برای بهبود وضعیت خود استفاده کنید، بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید.

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده