بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» معرفی دستکش های دندانپزشکی

استفاده از دستکش های یک بار مصرف را می توان در گروه لوازم عمومی پزشکی و دندانپزشکی دسته بندی کرد. دستکش بخشی از لباس کار است که می تواند ایمنی کارکنان شاغل در محیط هایی مانند مراکز پزشکی و دندانپزشکی، آزمایشگاه ها و در زمان کار با مواد شیمیایی و … را تامین نماید. استفاده از دستکش می تواند علاوه بر محافظت از دست ها در مقابل آسیب های فیزیکی، مانع از انتشار میکروبها و آلودگی در زمان تماس با مواد شیمیایی می شود.


دستکش های یک بار مصرفی که در حوزه پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند انواع مختلفی دارند. این حجم از تنوع به دلیل تنوع در جنس، سایز، مدل و برند می باشد. برای انتخاب دستکشی مناسب، باید معیارهای انتخاب خود را بر اساس نیاز و کاربری مورد نظر پایه ریزی کنید.

برای خرید دستکش لاتکس نیز میتوانید به فروشگاه سورنا دنتال مراجعه نمایید.

خرید انواع دستکش یکبار مصرفدر حالت کلی به دستکش های یک بار مصرف، دستکش پزشکی گفته می شود که دستکش های جراحی و معاینه دو گروه اصلی این دستکش ها است. وینیل، لاتکس، نایلونی و نیتریل جنس های مختلفی از دستکش های معاینه هستند که در سایزبندی های مختلف به فروش می رسند. در سایت سورنا دنتال این دستکش ها در برندهای مختلفی از جمله پرفکت، ای وان گلاو، HD، سریکس، الیت و … موجود هستند.

تنوع متریال دستکش های جراحی نیز زیاد است ولی دستکش های لاتکس امروزه بیشترین فروش را دارند. این دستکش ها به صورت استریل تولید و بسته بندی می شوند که برخی از انواع قابل عرضه در سورنا دنتال عبارتند از:

 • دستکش جراحی medismart
 • دستکش جراحی HD
 • دستکش جراحی اپی پرفکت
 • دستکش جراحی Drglove
 • دستکش جراحی supa

کاربرد و قیمت دستکش یکبار مصرفدر مورد موارد استفاده از دستکش ها می توان گفت به اندازه مصرف کنندگان آن، تنوع کاربری وجود دارد. اما در حالت کلی استفاده از دستکش نایلونی پزشکی در برخی شرایط ضروری و اجتناب ناپذیر است که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

 • کار با مواد شیمیایی و یا موادی که محرک پوست هستند.
 • در زمان تماس دست ها با مایعات بدن از قبیل ادرار، خون، مخاط، استفراغ، مدفوع و …
 • محافظت از دست ها در مقابل میکروب و باکتری در محیط های آلوده
 • کار با مواد آسیب رسان به دست ها
 • کار با مواد ناشناخته
 • محافظت از دست ها در مقابل بریدگی، سوختگی، ساییدگی و موارد مشابه
 • تامین راحتی، رعایت بهداشت عمومی و یا حتی ترجیح شخصی

لازم به ذکر است که کاربردهای دستکش های یک بار مصرف در ابتدای تولید خود منحصر به حوزه پزشکی بود اما امروزه این کاربری ها طیف گسترده ای یافته و می توانند در کار با مواد شیمیایی و مصارف عمومی نیز به کار روند.

به عنوان مثال در سال هایی که ویروس کرونا همه گیر شده بود، دستکش های یکبار مصرف بیشترین فروش را داشتند و همه افراد جامعه برای جلوگیری از انتشار این ویروس از دستکش های مختلف یک بار مصرف استفاده می کردند. دستکش نایلونی دندانپزشکی از جمله محصولات پر فروش در این دوران بود.

 در خرید دستکش یکبار مصرف مناسب توجه به چه نکاتی ضروری است؟شاخص ها و معیارهای مختلفی وجود دارد که می توانند بر انتخاب شما موثر باشند. اینکه دستکش از چه متریالی باشد، سایز مناسب دست شما کدام است و یا کدام برند با کیفیت ترین است و … همه سوال هایی هستند که جواب آنها می تواند انتخاب شما را رقم بزند.

قبل از خرید دستکش استریل دندانپزشکی و سفارش آن بهتر است به تمام این موارد توجه کافی داشته باشید تا دستکش خریداری شده بتواند انتظارات شما را تامین نماید. در ادامه به این موارد تیتروار اشاره می کنیم:

 1. استریل و یا غیراستریل بودن
 2. توجه به شاخص AQL
 3. دستکش بدون پودر، پودری و یا کم پودر
 4. دستکش بدون کلر و یا کلردار
 5. متریال دستکش
 6. توجه به میزان کشسانی دستکش
 7. مقاومت دستکش در مقابل مواد شیمیایی
 8. رنگ
 9. سایز

انتخاب و خرید بهترین دستکش یکبار مصرفبرای انتخاب بهترین نوع دستکش لازم است به کاربرد آن دقیق شوید. در محیط های پزشکی و دندانپزشکی کاربری های متعددی برای این دستکش ها می توان نام برد. برای مثال برای جراحان لازم است دستکشی استفاده شود که حتما استریل بوده و تا امکان از دستکش های لاتکس بدون پودر باشد تا علاوه بر تامین حساسیت لمسی جراح از بروز حساسیت نیز جلوگیری کند.

برای محیط های پزشکی که خطر کمتری تهدید می کند دستکش های وینیل می توانند نیازتان را رفع نمایند. مناسب ترین گزینه برای مراکز شیمی درمانی نیز دستکش های نیتریل می باشند. پس می توان گفت انتخاب بهترین دستکش واژه ای نسبی است که می تواند برای کاربری های مختلف به شکل متفاوتی تعریف گردد.

برای اطلاع از انواع مختلف دستکش استریل دندانپزشکی موجود در فروشگاه سورنا دنتال می توانید به سایت اصلی فروشگاه مراجعه کنید.


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده